yetkili servis adresi

Klima bakım zamanı

Klima bakım zamanı Yaz aylarında vazgeçemediğimiz elektronik cihazların başında elbette klima gelir. Kış boyu belki de hiç çalıştırmadığımız klimanın artık zamanı geldi. Güneş yüzünü gösterir göstermez ev de ofis de her alanda artık sıcaktan durulmaz hale geldi. Klimanızı uzun zamandır kullanmıyorsanız, klima bakımınızı yaptırmadan çalıştırmanızı önermiyoruz. Klima içerisinde bulunan toz ve bakteriler hava ile bize zarar vere bilir. Klima hastalıkları baş göstere bilir. Klimayı rutin olarak bakımını yaptırmak ortamda yaşayanların sağlığı açısından çok önemlidir. Yaz kış kullanılan klimanın bakımı nasıl ve ne zaman yapılır, zira klima için bakım şarttır ve çok önemlidir.

Klima Bakım Zamanı Ne Zaman yaptırılır

Klimanın rutin olarak bakımını yaptırmak hem sağlığınız hem de maddi olarak kazancınızı sağlar. Klimanızda hiçbir arıza durumu oluşmamış olsa dahi yıllık en az iki kez rutin olarak bakımını yaptırmanızı öneririz. Klima bakım sıklığı klimanın kullanımına göre arttırılabilir.

Klima bakım zamanı olarak yaz başlamadan önceki dönem ve yaz sonu kış başında ikinci kez yaptırmanız, yani 6 ayda bir klima bakımı önerilir. Çok sık kullanıyor iseniz daha sık bakım yaptırmanız daha doğru olur.

Klima Bakımı Neden Gerekli

Klima bakımı gerekli mi sorusu için, öncelikle klimanın ne görev yaptığını açıklamamız doğrudur. Klima ortamın ısı değerini ve nem oranını ayarlar, ortam havasının kalitesini belirler. Klima çalışma prensibi gereği iç ünitesinde nemli bir ortam oluşturur buda klima içinde bakteri üretimini kolaylaştırır, bunun yanında iç ve dış filtreleri bakımsız, tozlu olan klimalar ortam havasında istenmeyen koku ve mikrop yayılmasına sebep olur. Nitekim halk arasında bilinen klima hastalığı da vardır. Asıl adı lejyoner olan hastalık klima kullanımı sebeplidir.

Klima bakımı sağlığımız için çok önemlidir. Bunun yanında klimadan tam verim elde etmek içinde klimanın zaman içinde kontrolü önemlidir. Klimanız tam soğutmuyor olabilir, klima gazı eksilmiş olabilir, klimanın enerji tasarrufu sağlaması açısından da klima bakımı gereklidir.
Durukan Teknik

İlginizi çekecek bir başka yazı
ara kısa

Beyaz eşya servis ücreti »

Konya Yetkili Servisi

Durukan Teknik aşağıda yer alan markaların Konya'da tek Yetkili Servisi olarak hizmet vermektedir.
Lütfen kendilerini yetkili servis diye tanıtan özel firmalara itibar etmeyiniz.

SUNNY Yetkili Servisi elton Yetkili Servisi intum Yetkili Servisi HI-level Yetkili Servisi sheen Yetkili Servisi HUGIN Yetkili Servisi goldmaster Yetkili Servisi axen Yetkili Servisi woon Yetkili Servisi conti Yetkili Servisi ICF Yetkili Servisi

Konya Yetkili Servisi telefon numarası - 0332 233 40 77 (cep & whatsapp: 0507 480 58 60)